Ознака: резерви

Швајцарија има најголеми резерви на злато во Европа

Најголеми резерви на злато и девизи во Европа има Швајцарија, покажуваат податоците од референтниот извор „Ворлд фактобук“, кој работи при Централната разузнавачка агенција на...

Ќе се тргува со нафтените резерви

Собраниската комисија за финансирање и буџет на вчерашната седница го разгледа предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за задолжителни резерви на нафта и...

Франција стигна до врвот и на шампионски младински погон, а има...

На СП 2018, Франција во својот состав имаше шестмина некогашни младинци шампиони, и тоа светските Умтити, Погба, Ареола и Товин (2013-та, селекција до 20...

Иран двојно ги зголеми резервите ураниум

Али Акбар Салехи, директорот на иранската Организација за атомска енергија, изјави дека Исламската Република има 950 тони ураниум во своите резерви, односно 400 тони...

Во вечер на бекови и резерви, Реал победи и без гол...

Реал ја забележа рекордната 150-та победа во ЛШ (завчера над Баерн со 2-1), за Роналдо, кој првпат сезонава не постигна гол, тоа беше рекорден...

Србија со најголеми златни резерви во регионот, а САД во светот

Според последниот попис на Светскиот совет за злато, најголемите резерви на злато се наоѓаат во САД, кои со 8.133,5 тона убедливо се наоѓаат на...