Ознака: ред бул

Хорнер: Ред Бул ќе се бореше за титулата во Ф1 ако...

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, е убеден дека неговиот тим можел да се бори за светската титула во Формула 1 во 2018 година,...

Прост: Во „Рено“ се среќни што се ослободија од „Ред Бул“

Поранешниот ас во Формула 1, Ален Прост тврди дека во „Рено“ „не се несреќни“ поради раскинувањето на партнерството со „Ред Бул“. Француската компанија ја раскина...

Рикиардо: Ќе го дадам максимумот на последните две трки

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикиардо даде објаснување за неговите зборови по „Големата награда на Мексико“ каде што осми пат во сезоната не ја...

Рикардо: Треба да ја донесам втората најважна одлука во мојот живот

Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо сака неговиот следен договор со тим од Формула 1 да биде со соодветна сума за неговите квалитети. Австралиецот...

Ред Бул се раздели со Рено по 12 години

Ред Бул потпиша двегодишен договор со Хонда и ќе ги користи своите мотори од следната сезона во Формула 1. - Договорот со Хонда е почеток...