9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 4:03

Ознака: редари

Министри во улога на редари

Иако се именувани за министри на важни и одговорни ресори, како да стана практика функционери на ДУИ да ги запоставуваат своите надлежности и да...

Маски и растојание од два метри ќе бидат задолжителни уште најмалку...

Редарите, правилото за два метри растојание меѓу купувачите, дезинфекција на раце при влез во објектот и другите правила кои важат сега за превенција од...

Владата ги задолжи банките и штедилниците да обезбедат редари

На денешната седница е донесена Уредба со законска сила за примена на Законот за банките за време на вонредна состојба со која се утврдува...

Бектеши: Казни до 2.000 евра за трговците што нема да обезбедат...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција информираше за уредбата во врска со задолжителното воведување на редарски служби во маркетите, пекарниците, продавниците и...

Mаркетите, пекарниците и самопослугите ќе мора да обезбедат редарска служба

Владата вчера на седница донесе уредба за поставување на ред и дисциплина при влез и во внатрешноста на објектите во кои се врши трговија...