Ознака: Регулаторна комисија

Се бара итно повлекување на одлуката за поскапување на струјата

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата. Зад барањето стојат Синдикат на македонската дипломатска служба...

Поскапуваат горивата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 1,5, 2 и 2,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

И да сакаат приклучок некои граѓани немаат ниту радијатори, ниту мрежа

Невозможно е прекуноќ Регулаторната комисија (РК) за енергетика да ја намали цената на парното и веднаш сите домаќинства што се греат на дрва или...