Ознака: Регулаторната комисија за енергетика

КСОМ протестираше против поскапување на струјата

Попладнево околу 18 часот Конфедерацијата на синдикални организации (КСОМ) го одржа најавениот протест против поскапувањето на струјата.  Демонстрантите пред Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) во...

РКЕ: Испораката на струја е континуирана и сигурна

Регулаторната комисија за енергетика информира дека во моментов има континуирана и сигурна испорака на електрична енергија.   Од таму известија дека сите потрошувачи кои нема да...

Поскапуваат бензините и дизелот

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат половина, односно еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот „евросупер БС-98“ се...

Горивата поевтинуваат за еден денар

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат...

„Макпетрол“: РКЕ не сака да се откаже од акцизата на нафтата...

„Макпетрол“ се огласи со став во однос на методологијата на Регулаторната комисија за енергетика, за формирање на највисокото ниво на малопродажни цени на нафтените...