16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 14:34

Ознака: регистриран

Втор случај на индиски сој во државава

Уште еден пациент со индиски сој на ковид-19 е регистриран во државата. Индискиот сој на ковид-19 е регистриран кај пациентот што бил на работа...