Ознака: регистрирани

Регистрирани 166 нови случаи на ковид-19, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17,...

Бројот на заболени од коронавирус во земјава надмина 8.000 лица

Од почетокот на пандемијата во Македонија, досега заболеле 8.111 лица, откако само денеска беа регистрирани 136 новозаболени.  Според последните информации, вкупната бројка на оздравени пациенти...

Регистрирани 67 портали како професионални медиуми

Вкупно 67 членки има регистарот на професионални онлајн медиуми, кој денеска на прес-конференција го презентираа Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Советот за...

За само девет месеци во Шведска регистрирани сто експлозии

Зад нападите најчесто стојат криминални групи и банди, кои сакаат да ги заплашат своите ривали, како и нивните семејства, пренесува Би-би-си Шведската полиција се соочува...