6.8 C
Skopje
20.10.2021 - 11:38

Ознака: регистрација

Русија очекува регистрација на вакцината Спутник В во 25 земји

Директорот на рускиот фонд за директни инвестиции, Кирил Дмитријев, изјави дека очекува вакцината Спутник В наскоро да биде регистрирана во 25 земји. - Се очекува...

Русија ја поднесе својата вакцина во СЗО

Русија поднесе барање до Светската здравствена организација (СЗО) за „забрзана регистрација и претквалификација“ на својата прва вакцина против новиот коронавирус „Спутник V“, објавија руските...

Бизнис – инфо

Регистрација на ДДВ-обврзници Од 1 јануари стапи во сила нов праг за ДДВ-обврзници во износ од 2 милиони денари. Заклучно со 15 јануари, сите правни...

Се зголемува прагот за задолжителна регистрација за ДДВ на 2.000.000 денари

Зголемување на прагот за задолжителна регистрација за целите на данокот на додадена вредност од 1.000.000 денари на 2.000.000 денари предвидуваат измените на Законот за данокот...