11.4 C
Skopje
20.11.2019 - 3:58

Ознака: регистер

МЗ најави воведување на регистар за малигни заболувања

Почнати се подготовките за воведување регистар за малигни заболувања, за населението и во болнички услови, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Изјавата следеше како...