Ознака: регионалниот пат

Патот Чегране-Чајле затворен за сообраќај поради градежни работи

Регионалниот пат Чегране-Чајле е затворен за сообраќај, поради изведување градежни работи. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Во прекин сообраќајот на патот Свети Николе-Овче Поле

Од 17.15 часот во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Свети Николе-Овче Поле, поради случена сообраќајна незгода, информира АМСМ. Како што се наведува, сообраќајот...