11 C
Skopje
22.10.2020 - 13:54

Ознака: Регионална лига

Предлог тимовите од Регионалната лига од почеток да играат во Суперлигата

Враќање на учесниците во Регионалната лига во регуларниот дел од натпреварувањето во домашната Суперлига беше една од главните теми на годинашното собрание на Ракометната...

Еурофарм и Нексе го отвораат осминафиналето во Регионалната лига

Со денешниот дуел (15 ч. - пренос на МТВ), помеѓу хрватскиот вицепрвак Нексе и македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер, ќе започне осминафиналната фаза во ракометната...

Во Запорожје да се продолжи победничката серија

За ракометарите на Вардар ова ќе биде можност и да му се реваншираат на Мотор за неодамнешниот пораз во Регионалната лига Актуелниот европски првак Вардар,...

Хорват е најефикасниот регионалец

По завршувањето на осмата сезона во ракометната Регионална лига (РЛ), одговорните лица на лигата излегоа со интересни статистики за ефектот на играчите во изминатите...

Дибиров: Докажавме дека имаме тимски карактер и дух

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров по победата вечерва над Мешков во полуфиналето на СЕХА лигата со 25-23, изјави дека очекувал тежок натпревар, но на...

Вардар против Мешков на пат кон петтата круна во Регионалната лига

Ракометарите на македонскиот првак Вардар ќе се обидат петти пат да стигнат до победничкиот трофеј во Регионалната лига (РЛ), чиј фајналфор-турнир се игра денеска...

Металург најавува висока победа над Војводина

Во 18-то коло во Регионалната лига, Металург го пречекува српскиот првак (20.30 ч.), со намера победнички да ја заврши сезоната во лигата Ракометарите на Металург денеска,...

Металург немаше решение за разиграниот Татран

Ракометарите на Металург беа поразени вечерва на гостувањето кај Татран Прешов со 20-30 во мечот од 17-то коло на Регионалната лига. За словачкиот тим ова...

Металург за домашниот плејоф ќе го искористи и регионалното искуство

Македонскиот вицешампион, кој моментно ја зазема деветтата позиција на табелата, во следната рунда, в среда, му гостува на Татран Прешов Искуството во ракометната Регионална лига...

Брестовац: Имавме шанси, но не ги искористивме

Тренерот на Металург Данило Брестовац и неговиот колега од Железничар Веселин Вујовиќ дадоа нивно видување за натпреварот во Регионалната лига во кој српскиот клуб...