17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:51

Ознака: Ревија

Модната ревија на Ријана кон крајот на септември

Модната ревија на Ријана за брендот „Савиџ екс фенти“ ќе биде претставена на 24 септември, на стриминг-платформата „Амазон прајм видео“. Популарната пејачка ја објави...

„Медена земја“ инспирација за пролетна колекција „Кензо“

Инспирирана од македонскиот документарен филм „Медена земја“ француската модна куќа „Кензо“ ја претстави својата нова пролетна колекција на спектакуларно шоу, кое изгледаше како да...

Ревија на носии на Отворениот ден на мултикултурализмот во Кичево

Отворениот ден на мултикултурализмот, кој го организираат здружението на граѓани „Вредит да си од Кичево“, општината Кичево и центарот за култура „Кочо Рацин“ ќе...

ТМФ го прослави роденденот со ревијата „Декади“

Во текот на процесот дојдов до сознание дека студентите немаат јасна визија за настаните од втората половина на 20 век. Моравме добро да седнеме,...

Ангелите веќе не можат да ја кријат тајната на Викторија?

Годинашната ревија на компанијата за долна облека „Викторијас сикрет“ го привлече вниманието на светската јавност, но организаторите се соочија со критики дека настанот не...

Ревија на кратки филмови на Ѓорче Ставрески

Ревија на кратки филмови на режисерот Ѓорче Ставрески ќе се одржи вечерва со почеток во 20 часот во кафе-барот „Котур“. Публиката ќе има можност...

Ревија на пионерите на модната сцена

Вечерва, во 19 часот, во Музејот на Македонија ќе се одржи ревија на која своите креации ќе ги претстават етаблирани македонски дизајнерски имиња, меѓу...

Ревија на италијански филм во Прилеп

И вечерва во киното „Мис Стон“ во Прилеп ќе се одржува Ревијата на италијанскиот филм. Почетoкот е од 19 часот, со филмот „Дали некогаш...

Ревија на современ корејски филм

Корејската амбасада во Бугарија, во соработка со Корејската фондација и Кинотеката на Македонија, најавува промоција на корејската култура преку мини-ревија на три јужнокорејски филма....

Ревија на етнолошки документарни филмови

Ревија на етнолошки документарни филмови организира утре Музејот на Македонија, во рамките на манифестацијата „Европски денови на културното наследство“. Ревијата ќе почне во 10.30 часот...