Ознака: реванш-меч

Коронавирусот го напаѓа и европскиот фудбал

Реванш-мечот Интер - Лудогорец во Лига Европа, утревечер, во Милано ќе се игра зад затворени врати Реванш-мечот од шеснаесеттинафиналето во Лига Европа (ЛЕ), Интер -...

Ривер ја елиминира Бока и ќе ја брани титулата во Копа...

Противник на Ривер плата, во финалето што ќе се игра во Сантијаго де Чиле, на 23 ноември, ќе му биде подобриот од дуелот Фламенго...

Мирољубиво, ама борбено по две одиграни партии

Лондон е град во кој може да се нарача вечера и многу доцна во ноќта, па Карлсен и Каруана по седум часа игра и...