24.8 C
Skopje
23.6.2021 - 0:23

Ознака: реал мадрид

Стартуваше второто издание на кампот на Реал Мадрид во Охрид

Вториот интернационален камп на Реал Мадрид Фондацијата вчера и официјално беше отворен во Охрид. Добредојде на децата им посака носителот на лиценцата Влатко Тодев...

Мартинез: Подобро Азар да си остане во Челзи

Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез ја советуваше индиректно ѕвездата на својот тим, Еден Азар да не преминува во Реал Мадрид, туку да остане во...

Реал убедлив лидер, Вардар 144-ти

На листата со 500 клуба на УЕФА за ЛШ од 1955 година до денес, Реал не само што води според титулите (13) туку и...

Реал доминира во европскиот и во светскиот фудбал

Шпански Реал Мадрид трета година едноподруго триумфира во клупското Светско првенство, победувајќи го во финалето, во Абу Даби, домаќинот на турнирот, Ал Аин со...

Клупско СП – Реал игра за седмата, Ал Аин за првата...

Во финалето на клупското СП во Абу Даби (денеска, 17.30 часот) ќе играат актуелниот европски и светски првак, Реал Мадрид и домаќинот, дебитант во...

Реал без Асенсио следните три седмици

Реал Мадрид нема да може да смета на услугите на Марко Асенсио во следните дваесетина дена, објави шпанска „Марка“. Фудбалерот од средниот ред го повреди...

Марсело призна дека Роналдо му недостасува на Реал

Левиот бек на Реал Мадрид, Марсело призна дека Кристијано Роналдо му недостасува него, но и тимот. Португалецот го напушти тимот во текот на летото...

Реал и Ривер плата фаворити за светската титула

Во Обединети Арапски Емирати (ОАР), во Ал Аин и во Абу Даби, шампионите на шесте конфедерации на Светската фудбалска федерација (ФИФА), како и претставникот...

Општина Охрид го најави вториот камп на Реал Мадрид

Градоначалникот Стојаноски продолжува со поддршката на проектите со кои се развиваат младите, спортот и позитивната енергија Македонија ќе ја има привилегијата да биде домаќин на...

Одрисола: Роналдо е минато за Реал Мадрид

Фудбалерот на Реал Мадрид, Алваро Одриосола беше предизвикан да ги прокоментира критиките кои Кристијано Роналдо ги упати на адреса на „кралскиот клуб“ последниве денови. Одриосола...