34.8 C
Skopje
23.6.2021 - 22:35

Ознака: реал мадрид

Реал Мадрид и Герет Бејл – рубикова коцка која не може...

Многуте шпекулации, неизвесности, бројни изјави и медиумски префрлања за иднината на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид сега има нов интересен момент. Зборувајќи на прес-конференција...

Срамниот пораз од Атлетико не го загрижува Зидан

Реал Мадрид доживеа дебакл од Атлетико Мадрид, во натпревар одигран во САД во рамките на Меѓунардониот куп на шампионите. Иако се работи за подготвителен...

Во Ливерпул нема нови, од Манчестер с. никој не заминал

Според податоците на УЕФА, најголема раздвиженост до понеделникот имало кај Атлетико (по седуммина нови и заминати), Бенфика (4/7), Јувентус (5/5), ПСЖ (4/6), Реал Мадрид...

Роналдо, Џејмс и Карабатиќ најпопуларни на социјалните мрежи

Шпанскиот ракометен гигант Барселона, со 4,7 милиони следбеници на социјалните мрежи е најпопуларниот ракометен клуб меѓу учесниците во ЕХФ-натпреварувањата, додека, пак, Реал Мадрид со...

И Реал Мадрид наскоро со женски фудбалски клуб

Неделава управата на клубот ќе одржи состанок, на кој се очекува усвојување на одлуката да се купи локалниот клуб Депортиво Такон за околу 400.000...

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го...

Азар е осмиот фудбалер со трансфер од барем 100 милиони евра

Азар, кој во Челси играше седум сезони, летово ќе се пресели во Реал Мадрид и според информациите ќе се приклучи на листата со трансфери...

Реал Мадрид ќе потпише договор вреден една милијарда евра

Реал Мадрид преговара за продолжување на договорот со „Адидас“. Според „АС“, договорот ќе биде рекорден за „белиот балет“. Страните можат да потпишат десетгодишен договор, со...

Реал ќе гради супермодерен стадион од титаниум

Реновирањето на „Сантијаго Бернабе“ ќе чини околу 600 милиони евра, треба да почне наскоро и да биде завршено за четири години, а процените се...

Марсело се премисли, сака да остане во Реал

Еден од најискусните фудбалер на Реал Мадрид, Марсело, ја преиспитал својата иднина и одлучил дека сака да остане на „Сантјаго Бернабеу“. Само пред неколку...