-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:38

Ознака: реал мадрид

Отпишаниот „крал“ стана херој на Реал

Карим Бензема беше меѓу најзаслужните за пласманот на Реал Мадрид во ново финале на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), постигнувајќи два гола во ремито...

Само Роналдо погодува секој час

Според УЕФА, Роналдо има и најголем процент на реализација, Салах е најбрз на теренот, Роналдо и Левандовски најпрецизно додаваат, Роналдо и Џеко постигнаа голови...

ЛШ: Реал Мадрид славеше на Алијанс арена против Баерн

Реал Мадрид славеше со 2:1 против Баерн Минхен во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите, што вечерва се играше на Алијанс арената...

Баерн во потера по Роналдо, а Реал Мадрид по Левандовски

Роналдо е првиот фудбалер што постигна барем еден гол на сите мечеви во една сезона во ЛШ, вкупно 15 сезонава на 10 меча, како...

Капело во улога со која „секогаш сте на победничката страна“

Во мојата кариера сторив сѐ што можев, среќен сум со тоа што го направив, а сега сум презадоволен во улогата на ТВ-коментатор. Во таа...

Хајнкес: Очекувам непредвидлив судир

Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес по денешниот ждреб за полуфиналето на ЛШ изјави дека одлично ги познава Реал Мадрид. Хајнкес е поранешен фудбалер и...

Зидан: Би се радувал повеќе на титулата во Ла Лига, отколку...

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, призна дека би се радувал повеќе на титулата во Примера, отколку на третиот последователен трофеј во Лигата на...

И навивачите на Јувентус му аплаудираа на џелатот на Старата дама

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо беше награден со аплаузи од најверните навивачи на Јувентус, и покрај тоа што редовно постигнува погодоци против нивниот омилен...

Мијатовиќ би го избрал Икарди пред Кејн

Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ, се изрази позитивно за аргентинскиот голгетер Мауро Икарди. Името на фудбалерот на Интер се почесто се споменува...