10 C
Skopje
29.10.2020 - 21:09

Ознака: реал мадрид

„Кралевите“ нема да одат во карантин пред дуелот со Сити на...

Екипата на Реал Мадрид нема да мора да биде во двонеделен карантин по доаѓањето во Манчестер пред реванш-мечот од осминафиналето во Лигата на шампионите,...

Зинедин Зидан 200 меча на клупата на Реал Мадрид

Зидан го предводеше Реал на 135 првенствени натпревари, на 40 во ЛШ, на 15 во „кралскиот куп“ на Шпанија, на по четири во рамките...

Енрике Иглесијас ги „собра“ Барса и Реал во новата фудбалска химна

Латино поп-ѕвездата Енрике Иглесијас успеа да ги собере лутите ривали од Реал Мадрид и Барселона во спотот за неговата нова песна „Futbol y Rumba“. Во...

Реал се вратија на тренинзи по пауза од два месеци

Реал Мадрид се врати на тренинзи првпат по два месеци од пандемијата на корона вирусот, со Зинедин Зидан со заштитна маска, и со фудбалерите...

Англиските тимови и Реал Мадрид водат на осминафиналната листа

Од сезоната 2003/2004, откако се игра овој формат на ЛШ, најмногу пати во осминафиналето се пласирале екипите од Англија, вкупно 59 пати, пет повеќе...

Јувентус им се приклучи на водечките Барселона и Реал според платите

Покрај Барса, каде што просечната плата годинава била 12,8 милиони долари, втор одново е Реал, со 11,6 милиони, а скок на третото место (од...

Тимскиот дух ја искачи Гранада на врвот

Најевтиниот тим во шпанското првенство Гранада е европскиот хит есенва, откако по 10 кола е на првото место на табелата во шпанското првенство, пред...

Зидан: Секогаш ќе велат Реал е богаташки, а Атлетико работнички тим

Зинедин Зидан нема сомнеж дека репутацијата на Реал Мадрид како на богат клуб и на Атлетико Мадрид како на работнички тим нема да исчезне...

ЛШ: Гигантите ПСЖ и Реал во иста група, Звезда против Баерн...

По оддржаната ждрепка за Лигата на шампионите, веднаш најмногу внимание предизвикува групата А, каде што се Реал Мадрид и Пари Сен-Жермен, апсолутни фаворити во...

Реал Мадрид и Герет Бејл – рубикова коцка која не може...

Многуте шпекулации, неизвесности, бројни изјави и медиумски префрлања за иднината на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид сега има нов интересен момент. Зборувајќи на прес-конференција...