7.8 C
Skopje
29.11.2021 - 3:17

Ознака: реакција

Полска со реакција откако Русија протера нејзин дипломат, бара одлуката да...

Полска го повикала рускиот амбасадор на консултации поради протерувањето на полскиот дипломат, кој е обвинет за учество во протестите за поддршка на затворениот опозиционер...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со изјавата дека е подготвен да ја избрише придавката...

Со тоа што Заев изјавува дека на спомен обележјата каде пишува „бугарски фасистички окупатор“ е подготвен да ја избрише придавката „бугарски“ значи дека јавно...

Политичарите да сфатат дека историјата е наука, а не средство за...

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на...

Еко-свест: Властите носат плански документи за Скопје без да ги прашаат...

Од еколошката организација Еко-свест ги обвинуваат градските власти дека се обидуваат да усвојат важни плански документи за градот без консултации со жителите на Скопје. -...

ОМД ги осудува бугарските провокативни побарувања од Македонија

Обединетата македонска дијаспора жестоко ги отфрла непристојните барања на Бугарија за Македонија, како предуслов за пристапување во ЕУ. - Красимир Каракачанов, бугарскиот министер за одбрана,...

Алијанса и Алтернатива: Владата на СДСМ и ДУИ е нелегитимна

Kоалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, по постигнатиот договор на СДСМ и на ДУИ за формирање на Влада, реагира дека станува збор за...

Реакција од Централен регистар по изјавата на Нури Бајрами за ИВЗ

По однос на денешната изјавата на Нури Бајрами од ДКСК поврзана со незаконитости и злоупотреба на финансиски средства на ИВЗ, меѓу другото беше наведено недоставување...

Реакција за написот „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани...

По однос на објавениот текст на порталот на „Нова Македонија“ под наслов „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани и спортските клубови во...

Пазарот на трудот овој пат бара енергична реакција од надлежните

Многу е важно Владата да овозможи едноставен и прецизен начин да изнесе со колку средства, во кои рокови и кои дејности ќе бидат поддржани,...

Димитров: Ако веќе не помагате, не одмагајте во вонредна состојба

Во време кога ресурсите, напорите, вкупната енергија на целата нација се насочени во борбата против коронавирусот, опозицијата се однесува небаре е друг, политички „вирус”,...