Ознака: реакција

Реакција за написот „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани...

По однос на објавениот текст на порталот на „Нова Македонија“ под наслов „Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани и спортските клубови во...

Пазарот на трудот овој пат бара енергична реакција од надлежните

Многу е важно Владата да овозможи едноставен и прецизен начин да изнесе со колку средства, во кои рокови и кои дејности ќе бидат поддржани,...

Димитров: Ако веќе не помагате, не одмагајте во вонредна состојба

Во време кога ресурсите, напорите, вкупната енергија на целата нација се насочени во борбата против коронавирусот, опозицијата се однесува небаре е друг, политички „вирус”,...

Реакција: Обвинувањата за учество во „пиратство“ на операторите се неточни и...

Здружението на информатичко-комуникациски технологии наостро ги осуди, како што велат, неоснованите обвинувања искажани од страна на членките на ММА – Сител, Телма, Канал 5,...

Пред ЛОИ, Токио ги подготвува странците за реакција во случај на...

Покрај симулаторите на земјотрес, учесниците биле подучувани како да користат противпожарни апарати, да минуваат низ простории исполнети со чад, да ѝ телефонираат на полицијата...

Реакција на ХЕРА

По написот насловен „Македонија меѓу топ десет земји според бројот на новозаразени со ХИВ“, од 26 октомври, со своја реакција и барање за исправка...

Тевдовски ја осуди најавата за замрзнување на прогресивниот данок

Ексминистерот за финансии, Драган Тевдовски, се огласи со реакција на својот профил на Фејсбук по денешната одлука на Владата да го стави прогресивниот данок...

Лекарска комора: Сакаме да работиме без страв за сопствениот живот

Загрижени сме од слободата која пациентите ја чувствуваат со насилство кон докторите, сестрите и болничарите да ги изразуваат своето незадоволство, нетрпение и нервоза, реагираат...

Силна реакција на Јапонија по новите ракетни лансирања на Северна Кореја

Јапонската влада соопшти дека Северна Кореја лансирала две балистички ракети и нагласи дека со тоа Пјонгјанг ја крши резолуцијата на Советот за безбедност на...

Православието и неговото (не)единство

Повод за овој мој напис е реакцијата на Руската православна црква, а во врска со судирот помеѓу Српската православна црква и Црногорската православна црква....