Ознака: реакции

Додека СОНК и Владата се натегаат: Родителите на средина, децата го...

Откако и денеска продолжи штрајкот, а најави за преговори нема, се погласни се реакциите на родителите на социјалните мрежи Неизвесноста околу договор меѓу Синдикатот за...

На училиште или не, прашање е сега

ГОЛЕМ БРОЈ РЕАКЦИИ И ПОДЕЛЕНИ МИСЛЕЊА ПО НАЈАВАТА ЗА ОДЕЊЕТО НА УЧИЛИШТЕ Полемизирајќи по ова прашање, според ставовите, се издвоија неколку групи граѓани чии членови се...

Подземна Република Македонија

Интересот за историските вистини и вредности, истражувањето и осознавањето на корените на традициите, кои го обликуваат личниот и колективниот идентитет во општествата, се една...

Засега е најважно дека Ериксен успешно закрепнува

СЛУЧАЈОТ „ЕРИКСЕН“ ПОТТИКНА ЛАВИНА РЕАКЦИИ И ОТВОРИ МНОГУ ПРАШАЊА Ериксен од болницата во Копенхаген разговарал со колегите преку видеоврска, за што неговите соиграчи велат дека...

Снегот повод за реакции и контрареакции во Прилеп

Снегот кој изобилно падна во Прилеп ( снежна покривка од 22 цм)  беше повод денеска за реакција од ОК на ВМРО ДПМНЕ и контрареакција...

Бугарско МНР: Софија ја цени брзата акција на Скопје против провокациите

Софија ја цени брзата акција на Скопје против провокациите. Овој став бил изнесен на денешниот состанок на в.д. македонскиот амбасадор во Софија во Министерството...

Реакции по одлуката на претседателот на државата

Набргу по јавното обраќање на претседателот Стево Пендаровски, на кое објави дека нема да прогласи ново продолжување на вонредната состојба, на социјалните мрежи со...

Македонската естрада во дефанзива

Сè погласни се апелите на сите кои, на овој или оној начин, се дел од македонската естрада, која како и сè друго периодов живее...

Поделени реакции за планот на Трамп за Блискиот Исток

Обединетите нации соопштија дека остануваат посветени на решението за две држави, засновано врз границите што постоеја пред војната во 1967 година, кога Израел ги...

Многубројни реакции во соседството и во светот дека Бугарија сака да...

Барањата на официјална Софија што беа упатени до Македонија, кои беа именувани како „декларација“, од чие целосно прифаќање ќе зависеше нивната позитивна согласност за...