-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:40

Ознака: рајо вајлекано

Одбранетиот пенал на Димитриевски му пресуди на Куман

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше меѓу најзаслужните за сензационалната победа на Рајо Валјекано над Барселона од 1-0, по која тренерот на Каталонците Роналд...