Ознака: Рашче

Кон убиениот во Рашче било пукано од возило

Кон шеесет и деветгодишниот Ш.Џ кој беше убиен вчера во селото Рашче, било пукано од возило, соопшти МВР. Кога Ш.Џ бил погоден од истрелите, тој...

Убиство во село Рашче

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче. Пукано е од џип во движење со бугарски регистерски таблички....

Во проверка на квалитетот на водата

Вработените го испитуваат квалитетот на водата во каптажите Рашче 1 и Рашче 2, на 22 Март – Светскиот ден на водата. Потребите за вода...

Шилегов го отвори патот меѓу Сарај и Рашче

Од денеска патувањето меѓу Рашче и Скопје е пократко за пет километри. Градоначалникот Шилегов присуствуваше на отворањето за сообраќај на новиот пат што ги...