-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 8:56

Ознака: рашела мизрахи

Мизрахи побара од Заев јавно да го прочита предлогот преговаран во...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна на премиерот...

(Видео) Рашела Мизрахи: ВМРО ДПМНЕ бара итно одложување на пописот

На денешниот протест пред Министерството за здравство се обрати пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која истакна дека поради епската неспособност на власта Македонија се...

Мизрахи: Заев нема мандат да ја брише историјата, оставка итно

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, денеска на протестот со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ пред Министерството за надворешни работи им порача на...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е...

Рашела Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер...

Мизрахи: Омразата која постои мора да се победи

Рашела Мизрахи, кандидат за пратеник на листата на кандидати од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во втората изборна единица, денеска пред Музејот на македонската борба се...

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи вчера во 23.40 часот пријавила во полиција дека во неколку наврати била следена од непознати...

Ѓонул Бајрактар ќе ја замени Рашела Мизрахи

Ѓонул Бајрактар, кој пред формирањето на техничката влада беше заменик министер за труд и социјална политика, ги презема овластувањата и одговорностите во раководењето со Министерството...

Собранието финишира со спринт

Изминативе денови за овие законски решенија се водеше долга дебата со партиски расправии. Дополнителна тензија предизвика и разрешувањето на министерката за труд и социјална...

Владата ги поништи распоредувањата во МВР од министерот Чулев

На деветтата седница на техничката влада, што се одржа доцна синоќа, Владата донесе неколку одлуки, меѓу кои и за поништување на решенијата за распоредување...

Разрешена министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Собранието со 62 гласа „за“ и 26 „против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на техничката министерката за труд и...