Ознака: Рафа Бенитез

Мурињо го менува Бенитез на кормилото во Њукасл?

Досегашниот тренер на Њукасл, Рафаел Бенитез, денеска најави дека си оди од клубот и веднаш започнаа шпекулациите за неговиот наследник. Се споменуваат повеќе имиња,...