Ознака: Рафаел Надал

Надал четврти тенисер на светот со 400 победи

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал стана четврти тенисер во историјата со 400 победи (има 35 порази). Пред него оваа бројка ја достигнале Томас Мустер (422 победи...

Надал: Би жртвувал некои Гренд слем турнири, само да не чувствувам...

Актуелниот број 1 во светскиот тенис, Рафаел Надал ќе се врати на теренот во четвртфиналниот меч за „Дејвис купот“ помеѓу Шпанија и Германија, откако...

Надал петти пат е „повторувач“

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал петти пат се врати на првото место на ранг-листата на АТП, откако во 1-то коло на Мастерс-турнирот во Мајами...