Ознака: Рафаел Надал

Ѓоковиќ супериорен на патот кон нова гранслем-доминација

Ѓоковиќ со сигурниот триумф на Австралија опен (рекордна седма титула) е актуелен шампион на три гранслем-турнира. Со победа и на Ролан Гарос вторпат во...

Ѓоковиќ одигра безмалку совршен меч за рекорден триумф во Мелбурн

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ го освои тенискиот гранслем-турнир „Австралија опен“ по рекорден седми пат, совладувајќи го убедливо големиот ривал Рафаел Надал со 6-3,...

Ѓоковиќ – Надал е финале за тениската историја

За Ѓоковиќ утрешната победа би била рекордна, седма во Мелбурн, а за Надал втора, со што би бил првиот што победувал најмалку по двапати на...

Надал има шанса да им се придружи на Лејвер и на...

Шпанецот Рафаел Надал в недела во Мелбурн ќе го игра 25-то гранслем-финале во кариерата, до кое дојде по триумфот во полуфиналето над Гркот Стефанос...

Крајот на златното доба во тенисот најавен во солзи

Ерата на „големата четворка“ во тенисот, која според многумина претставува златно доба во белиот спорт, полека се ближи кон нејзиниот крај, откако Британецот Енди...

Надал со пораз се врати на тениските терени

Поранешниот број 1 светски тенисер Рафаел Надал, по долго отсуство, се врати на тениските терени со пораз. Шпанецот загуби од Кевин Андерсон (Јужна Африка)...

Надал: Ѓоковиќ докажа дека е најтежок ривал во тенисот

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, во интервју за „Национал“ призна дека Новак Ѓоковиќ е „најдобриот и најтежок противник“ што може да го има еден тенисер. –...

Надал го оперираше зглобот

Врз шпанскиот тенисер Рафаел Надал, кој го откажа учеството на финалниот Мастерс во Лондон, извршена е операција на глуждот, објавено е од страна на...

Надал нема да игра на завршниот „Мастерс“ во Лондон

Шпанецот Рафаел Надал се повлече од учество за завршниот „Мастерс“ турнир во Лондон поради повреда. Надал само неколку дена претходно реши да се откаже од...

Надал не излезе на теренот, Ѓоковиќ се врати на врвот

Светскиот рекет број еден и освојувач на 17 Гренд слем титули, Рафаел Надал се откажа во последната минута од учеството на „Мастерс“ турнирот во...

The Seven Deadly Sins Episode 24 at ANIMEFLIX hunter hunter animeflix

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 19 (https://funimationfree.com/m/Evp5/ep-19) at website https://funimationfree.com funimation app ps4