Ознака: Рафаел Маркез

Евергрин-фудбалери – Маркез, Матеус и Карбахал

Маркез (39), одбранбениот играч на Мексико, им се приклучи на сонародникот Карбахал и на Германецот Матеус, кои, исто така, пет пати играле на СП,...