5 C
Skopje
24.1.2019 - 14:43

Ознака: Раул Гонзалес

Многу варијанти, мечот со Исланд веројатно клучен

Македонија сигурно оди понатаму на СП 2019 ако не ги загуби двата преостанати меча во групата (Шпанија и Исланд), а постојат уште неколку други...

Раул: Задоволен сум, но предизвиците допрва следат

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Раул Гонзалес беше задоволен по денешната победа над Бахреин на СП, но сподели дека вистинскиот предизвик за нашите ракометари...

Гонзалес ги одреди ракометарите кои ќе се соочат со Јапонија

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес одлучи со кои шеснаесетмина ракометари ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија денеска се...

Гонзалес: Можеме да успееме само ако играме како тим

Македонија мора да победи на првиот меч против Јапонија, а потоа ќе мислиме на вториот натпревар. Нема да биде лесно, против себе ќе имаме...

Македонија шести пат ќе настапи на ракометен мундијал

Македонската машка ракометна репрезентација, предводена од селекторот Раул Гонзалес, од 11 до 27 јануари ќе биде дел од 26-то Светското првенство (СП), кое првпат...

Гонзалес против Србија ќе ги уигрува сите 20 ракометари

Денеска и утре Македонија треба да одигра два тест-меча како подготовка за настап на Светското првенство од идниот петок во Германија и во Данска Македонската...

Македонија има најмногу јуниори од СП 2017

Во поширокиот состав на македонската репрезентација за сениорското СП 2019 се осуммина што играа на јуниорското СП 2017 во Алжир, каде што Македонија го...

Лазаров: Подготовките максимално да ги искористиме за да го демонстрираме најдоброто...

Доколку сакаме добро да одиграме на СП, кое сега има нов формат, со најмалку осум тешки натпревари во 14 дена, покрај добрата психичка и...

Македонија подмладена тргнува кон СП

Меѓу освежувањата на списокот на селекторот Гонзалес за подготовките за СП се неколку млади ракометари од Металург, Серафимов, Танкоски, Димитриоски, Јагуриновски, Томовски и Лазаревски,...

Раул го објави поширокиот список за СП 2019 во Германија и...

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез, го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и Данска.   „Жолто-црвените“ се наоѓаат во групата...