Ознака: ратификува

Долниот дом на шпанскиот парламент го ратификува протоколот за НАТО

Долниот дом на шпанскиот парламент вчера го ратификуваше протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. - Долниот дом во Мадрид, утрово го ратификува пристапниот НАТО-протокол...

Франција го ратификува протоколот за НАТО

Сега недостига уште ратификацијата од Шпанија за полноправно членство на Македонија во Алијансата По изгласувањето на Законот за ратификација на протоколот за членство во НАТО...

САД го ратификуваа протоколот за членство на Македонија во НАТО

Американскиот Сенат вечерва го ратификуваше пристапниот протокол за членство на Република Македонија во НАТО. Претседателот Стево Пендаровски им се заблагодари на САД и истакна дека...

И Велика Британија го ратификуваше протоколот за НАТО

По Италија, денеска и Велика Британија го ратификува протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО, со што досега 24 земји-членки го завршија процесот...

Италија го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

Италија е 23 земја членка на НАТО, која го ратификуваше протоколот за членство во Македонија во Алијансата. Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на својот...

Чешка го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО

Чешкиот Парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Република Македонија во НАТО. На седницата присуствуваше и премиерот Зоран Заев, кој е во еднодневна работна...

Бундестагот го ратификуваше НАТО протоколот, се отвори дискусија и за ЕУ

Германскиот Бундестаг го ратификуваше Протоколот за членство на Република Македонија во НАТО. Германија стана 16-та земја членка која даде зелено светло за членство на...