8.6 C
Skopje
14.11.2019 - 21:13

Ознака: расчистување

Брзото расчистување на „Рекет“ ќе значи позитивна оценка за Македонија во...

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, изјави дека случајот „Рекет“ заслужува итна реакција од надлежните органи, но и дека претставува еден вид вежба за...

Невремето нанесе големи штети на овошките и дрвјата во Преспа

Надлежните служби започнаа со расчистување на теренот во Преспа и проценки на штетите на овошките, по големото невреме проследено со силен дожд и врнежи...

МВР: Почнавме акција за расчистување со политизацијата на Министерството

МВР преку соопштение вчера информира дека актуелното раководство почнало сериозни реформи внатре во Министерството, за расчистување со затекнатата состојба и за враќање на угледот...