4.2 C
Skopje
23.2.2020 - 22:10

Ознака: растителни влакна

Ротквичка – моќен извор на калиум, витамин Ц и на растителни...

Иако е многу малку застапена во исхраната, ротквичката е еден од оние зеленчуци што на вашето здравје му даваат неверојатна поддршка. Ова пролетно растение...

Зошто ни е потребна храна богата со растителни влакна?

Најновите истражувања покажуваат дека мнозинството луѓе во светот не консумираат доволно количество храна богата со растителни влакна, која, пак, е клучна во превенцијата на...