Ознака: Расте

Љубовта кон кларинетот расте како бројот на наградите!

ТАЛЕНТИ: Олег Најдовски, млад музичар од Кавадарци Единаесетгодишниот Олег Најдовски од Кавадарци веќе четири години ги открива тајните на кларинетот и го прави тоа навистина...

Невработеноста расте: Бизнисите инстантно да бидат поддржани!

По значителното зголемување на бројот на невработени во месеците јуни и јули, Агенцијата за вработување, повторно и за август, регистрира раст на невработеноста во...

Со жешкото расте и криминалот

Една студија направена на Одделот за правда на Соединетите Американски Држави покажува дека во летните месеци криминалот го доживува својот врв. Не треба да...

Бројот на пациенти ќе се зголемува до крајот на април

Според министерот за здравство, Венко Филипче, зголемувањето на бројот на пациенти во овој период е очекувано од страна на епидемиолозите, а ваквиот тренд ќе...

Светската економија паѓа, ама бројот на супербогати расте

Бројот на лица со богатства од над 30 милиони долари достигнал 513.000, наспроти глобалното економско забавување, покажува еден извештај Над 31.000 луѓе се приклучија кон...

Бројот на бездомници постојано расте

Според неофицијални податоци, само на територијата на Скопје има над 300 бездомници, а точната бројка тешко не може да се утврди бидејќи многумина од...

Расте приливот на девизи од туризмот

Во третиот квартал на 2019 година е регистриран поголем девизен прилив од туризмот за 4,77 отсто, за разлика од истиот периодот минатата година, соопштуваат...

Биткоинот продолжи да расте и ги надокнади загубите од петокот

Биткоинот продолжи да расте и ги надокнади речиси сите загуби од петокот, кога криптовалутата „потона” за повеќе од осум проценти. Во петокот, најпознатата криптовалута изгуби...

Расте бројот на жени зависници од коцкање

Мажите во Босна и Херцеговина најмногу се зависни од спортското обложување, а жените претпочитаат да играат бинго Во Босна и Херцеговина продолжува трендот на зголемување...