18.8 C
Skopje
26.4.2019 - 12:18

Ознака: распродажба

Граѓаните се жалат на манипулации со сезонските попусти

Во екот на летната распродажба граѓаните укажуваат на лажни попусти бидејќи, како што велат, на рекламите и на излозите се наведуваат големи попусти, а...

Земјоделското земјиште масовно се распродава

Поради миграцијата на луѓето во Бугарија се интензивира пазарот за продажба на земјиштен имот. Сѐ повеќе земјопоседници го истражуваат пазарот за да добијат информации...

Расел Кроу на аукција ги продава предметите на бившата

Актерот Расел Кроу (53) го финализираше разводот со пејачката Даниел Спенсер (48), со која беше во брак десет години. Оскаровецот по тој повод организираше...