20.8 C
Skopje
23.6.2021 - 2:26

Ознака: расправија

Во семејна расправија, син го пробол својот татко кој починал од...

Вчера во с.Вранешница, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода 25-годиншниот А.К., поради сомнение дека тој околу 20.30 часот во...

Расправија меѓу Дендиас и Чавушоглу на прес-конференција

Министрите за надворешни работи на Турција и Грција отворено се судрија денес на заедничката прес-конференција во Анкара, која започна со надеж за подобрување на...

Мицевски го обвини Џафери дека од Собранието прави театар

На уште непочната седница, координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски и собранискиот спикер, Талат Џафери се скараа поради доцнењето на седницата, но и поради тоа...

Пукал со автоматска пушка по расправија со соседот

Во попладневнитге часови иа 29 ноември во тетовското село Челопек полицијата го уапсила 24-годишниот М.М. бидејќи при претрес во неговиот дом и помошни простории...

Сообраќајна расправија завршила со закани со пиштол

Вчера, во 19.12 часот, било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Шуто Оризари, А. М. (19) од Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил...

Физичка пресметка на двајца соселани од Кичевско

Вчеравечер во средиштето на Кичево дошло до физичка пресметка на двајца соселани од Долно Строгомиште. Нападот бил извршен на булеварот Ослободување од страна на Б.Р....

Му ги застрелал домашните животни на соседот и му се заканувал

Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според пријавата, тој исто така...

Приведени пет лица за пукањето на Матка

Пет лица се приведени за пукањето што се случи вчера на Матка. Од полицијата информираат дека се приведени лицата С.М.(46), Е.Б.(32), С.И.(24), И.Р.(24) сите од...

Приведени двајца скопјани поради тепачка

Вчера околу 14.00 часот на ул. Ордан Чопела во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, за време на воведената мерка за ограничено движење, ги...

Неготинец се самоповредил по семејна расправија 

Триесетгодишно лице од Неготино се самоповредило по семејна расправија, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.  – Синоќа во 23.30 часот во Полициска станица од општа надлежност Неготино се...