2.8 C
Skopje
27.10.2021 - 11:05

Ознака: распит

Кичеец повикан во полициска станица за објавените разговори

Осуденикот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, чиј глас изминатиов период се слуша во повеќе разговори со лидерот Христијан Мицкоски, но и со црногорскиот бизнисмен Миодраг...

Уапсен премиерот на Федерацијата на БиХ поради спорна набавка на респиратори...

Претседателот на владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ ја помина ноќта во полициска станица, каде беше на распит во рамки на...

Јовановски: Во „1ТВ“ повеќепати имав средби со Вилма Русковска

Првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски, на распит пред судијката Васка Николовска-Масевска, повторно говореше за доказите кои според него, покажуваат дека не рекетирал, а се...

Во МВР на разговор повикани 21 лице поради протестите во Сингелиќ

Министерството за внатрешни работи соопшти дека било извршено идентификување на лицата кои излегоа на протести за време на полицискиот час во скопската населба Сингелиќ....

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин...

Заврши распитот на лицата што вчера вечерта беа приведени во акцијата во селото Крушопек, Општина Сарај, по добиени сознанија за трговија со кокаин кој бил...

Одевме на Миконос кога го уапсија Боки, не знам кој го...

Заврши сведочењето на водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет“. Обвинителката ја праша за нивните луксузни одмори, а таа одговори дека Бојан Јовановски во еден...

Почнува распитот за импичмент на Трамп

Американскиот Сенат денеска ќе почне со распитот на претседателот Доналд Трамп, поради неговото барање до властите во Украина да интервенираат во претседателската трка во...

Зоран Теофиловски на распит во Кривичниот суд

Зоран Теофиловски, кој е член на Судскиот совет, а кој е под истрага за нелегална приватизација и легализација на државен имот во Тетово, утринава...

Заврши распитот на Боки 13 кај Русковска

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, добил решение од обвинителката Вилма Русковска дека за него е завршена истрагата за случајот со Меѓународниот сојуз. Тој денеска...

Маратонско рочиште за предметот ТНТ, Јанакиески со часови одговараше на прашања

Маратонското рочиште за предметот ТНТ на СЈО, во кое на прашањата на адвокатите од 12 часот со паузи одговараше обвинетиот Миле Јанакиески, заврши доцна...