12 C
Skopje
22.9.2018 - 5:46

Ознака: „Рамстор мол“

Mанифестaција посветена на мартинките во Скопје

Традиционалната манифестација „Среќна Баба Марта 2018“ на која ќе бидат изложени рачно изработени мартинки од Македонија, Бугарија и од Романија се отвори викендов во...