3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 10:57

Ознака: Рамка

Рамка што треба да се доработи

Од Брисел вчера стигна информација дека министрите за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас постигнале рамка за компромис за спорот за името, а...