28.8 C
Skopje
26.9.2021 - 19:36

Ознака: Ракување

Дали повторно ќе се ракуваме?

Доктор Ентони Фаучи, раководител на Националниот институт за алергии и заразни болести на САД и врвен експерт за инфективни болеста, смета дека по пандемијата...

Француските министри веќе не се ракуваат, само си мавтаат со рацете

Претставниците на француската влада се прилагодуваат со новиот начин на поздравување наместо со ракување, поради опасност од ширење на новиот коронавирус, пренесе весникот „Паризијен“. Францускиот...

Симболот „Ракување“ избрано за најдобро решение за влезот во Битола

По објавениот јавен повик со наслов „Круг на јарболите“, објавен од општина Битола за решение на кружниот тек на влезот во градот од страната...

Ракување што го менува светот

Во декларацијата по историската средба во Сингапур, Доналд Трамп и Ким Јонг-ун се обврзуваат за нови односи помеѓу САД и Северна Кореја, денуклеаризација на...