16 C
Skopje
23.10.2020 - 17:08

Ознака: ракомет

Хорват: Верувам дека сите ќе дадеме сѐ од себе за пласман...

Мора да имаме максимален и концентриран пристап во играта од првата до последната минута и да го вратиме Металург на европското ракометно небо, каде...

Половина лига суспендирана поради коронавирус

Никој не посакуваше и не очекуваше да се случи ваква ситуација. При изготвувањето на протоколот за тренинг и за натпревари разгледувавме и случување на...

Металург со три победи пред првиот дуел со Кринс

Ракометарите на Металург ја запишаа третата победа во домашното првенство, овој пат над Тиквеш. Првиот меч помеѓу Металург и Кринс Луцерн за пласман во...

Хорват и Мајиќ го обележија колото

Крилото Хорват играјќи како бек имаше 10 гола и 10 асистенции за Металург. Најефикасен во второто коло беше Мајиќ од Бутел, со 14 погодока РАКОМЕТ...

Половина од селекторите за СП 2021 се од шест земји

На Мундијалот во Египет најмногу селектори ќе има од Шпанија, петмина, Исланд и Португалија ќе бидат застапени со по тројца, а ќе има и...

Новата сезона почнува со дуелот Металург – Еурофарм Пелистер 2

Сезонава македонското првенство ќе биде различно од претходните, првпат во есенскиот дел ќе настапат 14 екипи, поделени во две групи, ќе се игра забрзано,...

Норвешка и Франција четврти пат ќе играат во иста група

Актуелните освојувачи на сребро и на бронза од Светското првенство во 2019 година четврти пат на претходните шест големи настани се извлечени во иста...

Кил чека дозвола за да организира тест-меч со 999 гледачи

Секој сектор има свој посебен влез, а гледачите нема да можат да поминат од еден во друг сектор. Публиката ќе биде распоредена на растојание...

Познат протоколот за одржување на СП 2021 во Египет

За време на натпреварувањето сите учесници ќе бидат тестирани на коронавирус секои три дена, во арените сите, освен ракометарите, ќе мора да носат заштитни...

Одложен почетокот на Купот на ЕХФ

Сред­би­те што тре­ба­ше да се игра­ат во октом­ври ќе се игра­ат во но­ем­ври, а тие од но­ем­ври се пре­за­ка­жа­ни за де­кем­ври. Мечевите од ос­ми­на­фи­на­ле­то...