36.8 C
Skopje
4.8.2021 - 18:04

Ознака: ракомет

РК Алкалоид почна со формирање на тимот

РАКОМЕТ Ракометниот клуб Алкалоид почна со формирање на тимот со кој во новата сезона ќе настапува во Првата лига. Мартин Серафимов (21, десен бек) и...

Данска прв фаворит за ново олимписко злато

Данска, предводена од суперѕвездите Хансен и Ландин и ѕвездите во најава Гидсел и Заугструп, победнички и рекордерски го почна олимпискиот турнир, но нема да...

Данска ефикасно ја почна одбраната на олимпиското злато

РАКОМЕТ Првиот ракометен ден на машкиот турнир на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио помина без изненадувања кога се во прашање резултатите, меѓутоа актуелниот светски...

Металург денеска ги почнува подготовките за новата сезона

Во пресрет на новата сезона, Металург ангажира седум нови имиња, и тоа тројца Французи, браќата Оливие и Кевин Њокас и Абдула Мане, Португалецот Улисис...

Савевски во Маврово ќе ја крои репрезентацијата за кадетскиот шампионат

Македонија е во групата А, заедно со Шпанија, Литванија, Финска и со Косово, во групата Б се Исланд, Полска, Белорусија, Турција и Летонија. Првото...

Португалецот Рибеиро е новото лево крило на Металург

РАКОМЕТ Португалецот Улисис Рибеиро е шестото засилување на ракометниот клуб Металург за новата сезона, со што клубот од Автокоманда продолжува со екипирањето на својот состав. Португалското...

Бардаковски е нов голман на Металург

РАКОМЕТ Ракометниот клуб Металург потпиша четиригодишен договор со младиот голман Димитар Бардаковски (19), кој доаѓа од Еурофарм Пелистер и кој заедно со Давид Брестовац ќе...

Марковски се стекна со лиценца за мастер коуч

Тренерот на Металург ја доби лиценцата со одбрана на својата семинарска тема на семинарот во Виена, која се однесуваше на обемната анализа на играта...

Каковски ново засилување на Металург

Младиот среден бек Бобан Каковски (21) во следните четири години ќе ги брани боите на клубот од Автокоманда РАКОМЕТ Ракометниот клуб Металург го доби своето ново...

Неизвесен настапот на Вардар во ЛШ

РАКОМЕТ Веспрем, Мешков, Мотор, Монпелје, Динамо Букурешт и Елверум се екипите што добија вајлд-картa за учество во ракометната Лига на шампионите (ЛШ), одлучи Извршниот комитет...