Ознака: ракометна

Голем број онлајн настани за време на Светската ракометна недела

Настаните ќе може да се следат на социјалните мрежи, ќе има голем број предавања, семинари, презентации, дискусии..., а круна на Светската ракометна недела ќе...

Ракометна ЛШ: Веспрем и Кил на мегдан со Вардар, Спортинг ќе...

Европскиот ракометен шампион, екипата на Вардар, во сезоната 2019/2020 во ракометната Лига на шампиони ќе се натпреварува во групата Б. Противници на македонскиот шампион ќе...

Симовски: Со малку среќа можеме до СП

Почнувајќи од Медитеранските игри, нашата игра оди во нагорна линија. Ако во наредниот период работиме исто вака квалитетно, верувам дека можеме да дојдеме и...