Ознака: ракометна репрезентација

Македонија единствена ќе влезе без бодови во новоформираната група

Шведска ќе пренесе максимални четири бода во втората фаза од Светското првенство во ракомет по победата против домаќинот Египет од 24-23, во денешниот последен...

Македонија го скрши отпорот на Чиле за да се пласира во...

Македонската ракометна репрезентација се пласира во втората фаза од Мундијалот, откако го совлада Чиле со 32-29, по голема борба во денешниот меч од третото...

Брестовац најави дека Македонија ќе биде подготвена за Чиле

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац најави дека неговите избраници ќе бидат подготвени за претстојниот дуел со Чиле кој ќе одлучува за понатамошен...

Македонија без решение за расположениот домаќин

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз на Светското првенство, овој пат од домаќинот Египет со 19-38 во денешниот меч од второто коло од...

Македонија не успеа да го сопре налетот на Шведска

Ракометната репрезентација на Македонија немаше решение во одбраната за расположената Шведска, која славеше со 32-20 во вечерашниот меч од групата Г на Светското првенство...

Брестовац го објави списокот на ракометари за Мундијалот

Селекторот Данило Брестовац го соопшти списокот од 20 ракометари со кои Македонија ќе настапи на претстојното Светско првенство во Египет. Мартин Томовски, Никола Даниловски, Димитар...

Тестовите се негативни, македонските ракометари чекаат повик за настап на Мундијалот

Комплетниот состав на ракометната репрезентација на Македонија добил негативни резултати на последното тестирање за ковид-19, со што избраниците на Данило Брестовац се подготвени да...

Македонија е на готовс додека учесниците на СП ги бројат случаите...

Шведска, Чешка, Бразил, САД и Зеленортските Острови пријавија позитивни случаи на коронавирус, со што ракометната репрезентација на Македонија како прва резерва и натаму е...

Нова рутинска победа на Македонија над Чиле

Ракометната репрезентација на Македонија во комбиниран состав оствари нова победа над Чиле, овојпат со 28-24, во мечот одигран вечерва во салата „Јане Сандански“ во...

Подмладената Македонија славеше против Чиле

Македонската ракометна репрезентација во подмладен состав го совлада Чиле со 25-21 (15-11), во првата од двете меѓусебни средби. Македонија стекна предност од четири гола разлика...

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 1 (https://animefreak.ws/m/dv8g/ep-1) at website https://animefreak.ws. See more my hero academia animefreak

Watch Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita Episode Preview (https://kissanimeonline.com/m/7BB7/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more tokyo ghoul kissanime