Ознака: ракометен камп

Металург и КЛ7 први лауреати на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“

  Викендов што е зад нас се одржа првиот меѓународен турнир за млади категории "КЛ7 2020", чиј домаќин и организатор беше ракометниот клуб КЛ7. На...

Почнува 14-от ракометен камп на Металург

Ракометниот камп на Металург е најстариот ракометен камп во Македонија и еден од најстарите во Европа, а 14-то издание ќе се одвива од денеска...

Академијата на Металург го одржува 13-от летен ракометен камп

Кампот на Ракометната академија Металург е еден од најстарите ракометни кампови во Европа, а годинава се одржува со повеќе од 150 деца на терените...