Ознака: ракометар-тинејџер

Савехов во ЛШ ќе игра со тим од 15 тинејџери

Порто го има најмладиот играч сезонава во ЛШ, десното крило Бернардо Пегас (16), а меѓу тинејџерите е и македонскиот репрезентативец Ненад Костески (18), десно...