32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 17:32

Ознака: ракометарки

Ракометарките на Металург шампиони, прекината доминацијата на Вардар

Дисциплината, посветеноста, работата и најмногу лојалноста беа факторите на нашиот успех, вели Јулијана Црвенковска, тренерот на Металург Ракометарките на Металург се новите шампионки на Македонија,...

Четврта младинска титула во низа за ракометарките на Металург

Младите ракометарки на Металург викендов ја донесоа првата шампионска титула сезонава во „Автокоманда“, а четврта во низа за женскиот младински состав на Металург, односно...

Нова победа на македонските ракометарки против Италија

Женската ракометна репрезентацијата на Македонија оствари втора победа во контролните средби со Италија, откако денеска триумфира со 29:21 (17:12) во рамки на ЕХФ-неделата. По вчерашната...

Само Металург и Куманово без пораз

Ракометарките викендов го одиграа 3-то коло во женската Суперлига во која по трите кола максимален ефект има Металург. Девојките од „Автокоманда“ славеа убедлива победа...

Париз супериорен на првиот меч

Ракометарките на Металург го загубија првиот дуел со француски Иси Париз со високи 15-31, па затоа синоќешната реванш-средба, од двомечот од првото квалификациско коло...

Ракометарките од Автокоманда на мегдан со ПСЖ

Ракометарките на Металург викендов во салата „Автокоманда“ во Скопје ќе бидат домаќинки на францускиот состав Иси ПСЖ, а во рамките на двомечот од 1-то...

Ракометарките беа на чекор до бронзата

Во борба за третото место Македонија минимално загуби од Словенија со 29-30. Лука Заложник осми на коњичките натпревари, а Дарио Ивановски 10-ти во атлетската...