17.7 C
Skopje
16.7.2019 - 0:32

Ознака: Ракетни напади

Израел и Палестинците на чекор до опасна ескалација

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху нареди зајакнување на силите во јужниот дел на земјата како одговор на ракетните напади од областа Газа. Палестинските милитанти во...

Кабул – цел на ракетни напади

Авганистанскиот главен град Кабул утрово беше цел на напади, јавија западни медиуми. Цел на нападите најверојатно е претседателскиот комплекс. Нападите се извршени додека претседателот Ашраф Гани...

Ракетните напади не се стратегија за Сирија

Сирија најверојатно ќе остане распарчена држава и во наредните години со незаконска влада, која контролира поголем дел, но не и целата територија. Но може...