6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 13:31

Ознака: ракети

Ердоган потврди дека Турција тестирала руски систем С-400

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган потврди дека Турција го тестирала системот за противвоздушна одбрана С-400 што го купила од Русија, додавајќи дека забелешките на...

Воена неутралност и со кинески ракети

Властите на Србија својата воена неутралност ја поткрепуваат и со тоа што купуваат оружје од земјите во НАТО, кои упатија забелешки за намерата на...

Реакции од НАТО за набавката на кинески ракети

Србија Набавката на одбранбени ресурси е национална одлука и Србија има право слободно да избира ангажмани од областа безбедносната политика, изјави неименуван функционер на НАТО,...

Три ракети експлодираа во близина на аеродромот во Багдад

Три ракети Катјуша утрово паднаа во близина на меѓународниот аеродром во Багдад, се вели во соопштението на ирачката армија. Ракетите, наводно, биле лансирани кон воениот...

Северна Кореја истрела ракети со краток дострел во Јапонското Море

Северна Кореја лансираше неколку крстосувачки ракети во Јапонското Море, соопшти Заедничкиот генералштаб на Јужна Кореја, пренесува ТАСС. Според јужнокорејската војска, ракетите, кои биле истрелани од...

Ракети на „Еуроспајк“ презентирани во Скопје

Германската компанија „Еуроспајк“ претстави четири ракетни проектили на презентацијата одржана завчера во хотелот „Холидеј ин“ во Скопје. Присутните можеа да ги видат моделите „спајк...

Нападната воена база во Сирија, соборени дронови и ракети

Сириската авиобаза Тифор, во источниот дел од земјата, во провинцијата Хомс, синоќа била цел на напад на дронови и ракети, јави сириката агенција САНА. Според...

Нафтата поскапе, акциите поевтинија по иранскиот ракетен напад

Цените на нафтата скокнаа по нападот со балистички ракети врз две воени бази со американски трупи во Ирак. Барел нафта „брент“ поскапе за 1,4 отсто...

Тринаесетте ракети на Северна Кореја ја вознемирија и Европа

Европските држави повторно го осудија лансирањето на 13 балистички ракети од страната на Северна Кореја од мај годинава, наведувајќи дека со тоа се кршат...

Русија инсталирала „Јарс“ на „возот на смртта“

Во Русијa е направен унифициран ракетен комплекс „Јарс“ за различни типови базирања, вклучувајќи го и железничкото, изјави творецот на балистичките ракети „Топољ-М“, „Јарс“ и...

Watch Fire Force Season 2 Episode 24 (https://kissanimeonline.com/m/gj6V/ep-24) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime beastars

Watch Attack on Titan Episode 8 at website https://animeflix.nl anime flix app