Ознака: ракетен фрлач

Ракетен фрлач „зоља“ пронајден на пат во село во Куманово

Во претпладневните часови на 24 декември, 49-годишен жител на кумановското село Отља, во полициското одделние Матејче пријавил дека во близина на селото Отља забележал...

Ракетен фрлач e пронајден во Кумановско

Ракетен фрлач кој најверојатно потекнува од конфликтот во 2001 година бил пронајден во викендица во Кумановско. Според информациите на МВР, вчера А.Е. од Куманово пријавил...

Испукан ракетен фрлач најден во Хиподром

Полицијата пронашла испукан ракетен фрлач во скопската населба Хиподром. Според информациите на МВР, вчера во 19.40 часот во населба Хиподром, полициски службеници пронашле еден испукан рачен...

Војник се повредил со ракетен фрлач

Триесет и петгодишен професионален војник од Скопје се повредил при изведување на воена вежба за боево гаѓање со рачен ракетен фрлач. Како што соопшти...

Watch By the Grace of the Gods Episode 4 at website https://kissanimeonline.com kissanime boku no hero academia

Watch One Punch Man 2nd Season Episode 4 at website https://gogoanime.be i want to eat your pancreas gogoanime