1.9 C
Skopje
9.12.2019 - 10:08

Ознака: ракетен систем

Најмоќниот руски ракетен систем пристигна во Србија

Српските медиуми објавија дека Русија во Србија доставила ракетен систем С-400, како и една батерија од системот „Панцир“. Како што објави РТС, системот С-400 бил...

Рускиот ракетен систем С-400 не може да го загрози НАТО?

Рускиот ракетен систем С-400 не може да го загрози НАТО, изјави во Анкара турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. - Нема докази дека рускиот ракетен систем...

Русија е подготвена да разговара за испорака на борбени авиони во...

Шефот на државната корпорација „Ростек“, Сергеј Чемезов, изјави дека Москва може да постигне договор со Анкара за испорака на воените авиони „Су-35“, пренесува „Спутник“. -...

Турција: Одлуката на САД е против духот на НАТО

Одлуката на официјален Вашингтон да ја исфрли Турција од програмата на авионите „Ф-35“ е против духот на НАТО, оцени денеска турското министерство за надворешни...

Турција денес ги добива ракетните системи С-400?

Испораката на руските ракетни системи С-400 во Турција би можела да биде реализирана денес, објави „Хабертурк“. Според наводите на весникот, системот С-400 синоќа бил...

Путин го следеше тестирањето на хиперсоничниот ракетен систем „Авангард“

Новиот руски хиперсоничен ракетен систем „Авангард“, што може да носи нуклеарни и конвенционални боеви глави, денеска беше успешно тестиран, а на тестирањето присуствуваше и...

Столтенберг: Русија да соопшти детали за новиот ракетен систем

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг побара Русија да соопшти детали за новиот ракетен систем за кој САД и другите сојузници тврдат дека го...

САД успешно тестираа нов ракетен систем

Американската армија соопшти дека успешно тестира ракетен одбранбен систем, за кој експертите тврдат дека претставува пресвртница и докажува дека САД ги зајакнува капацитетите за...

Русија и подари на Сирија три комплети ракетни системи С-300

Русија на Сирија и подари три комплети ракетни системи С-300ПМ, од кои секој содржи по осум лансери, јави ТАСС, повикувајќи се на воени дипломатски...