7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 22:42

Ознака: ракетен напад

Ракети истрелани кон американската амбасада во Багдад

Три ракети биле истрелани денеска кон американската амбасада во Багдад, во заштитената и утврдена зона на ирачката престолнина, соопштија тамошните власти. Во моментов не е...

Исламска држава изврши ракетен напад во Кабул

Најмалку осум цивили загинаа откако денеска беа истрелани 23 ракетни проектили во најмалку шест области во Кабул, соопшти Министерството за внатрешни работи. Триесет и три...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан...

Во иранскиот ракетен напад 50 американски војници добиле повреди на мозокот

Пентагон го ревидира на 50, бројот на американските војници кај кои се дијагностицирани трауматични повреди на мозокот (ТБИ), по нападот од Иран на 7...

Пентагон го демантира тврдењето на Трамп

Единаесет американски војници се повредени во ракетниот напад од страна на иранската војска врз ирачката база Ал Асад, соопшти портпаролот на Централната команда во...

Сведоштва од базата Аин ал Асад: Иранскиот напад беше како од...

Првата од неколкуте ирански ракети кои ја погодија американската воена база падна врз пистата, безмалку уништувајќи ја стражарската кула, каде што двајца млади војници...

Четворица ирачки војници повредени во ракетен напад на база

Четворица ирачки војници се повредени во ракетен напад врз нивната база северно од Багдад, каде што до неодамна беа присутни американски инструктори, соопштија ирачките...

Седум бомби фрлени врз база со американски војници во Ирак

Четири ирачки војници се повредени во напад на ирачката воздушна воена база Балад, во која се сместени и американски трупи, пренесува „Ројтерс“, повикувајќи се...

Иранските ракетни напади не го загрижија Трамп

Се е добро! Ракети се истрелани од Иран врз две воени бази во Ирак. Сега се извршува проценка на жртви и штети. Досега, е...

Ракети погодија база во Ирак во која се сместени и американски...

Две ракети од типот „Каќуша“ експлодираа во ирачка база во која се сместени и американски војници. Базата се наоѓа на 80 километри северно од Багдад. Нема...

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) Episode 1 at website https://animeplanet.cc anime planet jojo part 5

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (https://funimationfree.com/m/Wzq7) Episode 24 at website https://funimationfree.com. See more funimation customer service